Serdar Onal, Omer Capoglu
Greece, Turkey, 20'
  Job, Joris & Marieke
Netherlands, 2'
Patricia Chica
U.S.A., 3'
Carolina Petro
United Kingdom, 18'
Daniele Pagella
Italy, 14'
Tommaso Pitta
United Kingdom, 12'
Luka Popadic
Switzerland, Serbia, 10'
Alessandro Capitani
Italy, 12'
Oscar Bernacer
Spain, 18'
Luigi Pane
Italy, 14'
Stepan Grusha
Russia, 17'
Manuel Maltez
Brazil, 4'
Javier Marco
Spain, 10'
Massimo Gasole
Italy, 7'
ALA.NI
United Kingdom, 2'
Maria Auerbach
Germany, 8'
Marc Héricher
France, 4'
Xabier España
Spain, 2'
Nassos Vakalis
Greece, U.S.A., 10'
Till Nowak
Germany, 17'
Dmitri Voloshin
Moldova, 5'
Gordy Hoffman
U.S.A., 19'
Isabella Salvetti
Italy, 6'
Juan Gautier
Spain, 18'
Jorge Muriel
Spain, 17'
Fernando Franco, Begoña Arostegui
Spain, 3'
Alejandro Suárez
Spain, Hong Kong, 20'
Oliver Hilbert
New Zealand, 5'
Mattia Petullà
Italy, 10'
Rupert Höller, Bernhard Wenger
Austria, 6'
Jean-Marc Piche
Canada, 12'
Antonello Murgia
Italy, 5'
Gerhard Funk
Germany, 7'
Isabella Brunäcker
Austria, 7'
Marco Gadge
Germany, 15'
Marcus Fiebig
Germany, Bolivia, 20'
Piotr Dumala
Poland, 12'
Gianluca Scuderi
Italy, 3'
Tommaso Pitta
United Kingdom, 18'
Daniel Wolfe
United Kingdom, 9'
Nikola & Corina Schwingruber Ilic
Switzerland, 11'
Bernhard Wenger
Austria, 5'
Sue Dunham
United Kingdom, Canada, 4'
Michele Vidulis
Italy, 2'
Remo Congia
Italy, 9'
Begoña Soler
Spain, 17'
Alex Fischman
Peru, 15'
François Landry
Canada, 12'
Bin Li
China, 15'
Réka Bucsi
Hungary, France, 14'
Jane Mumford
Switzerland, 8'
Javier Giner
Spain, 19'
Alessandro Bavari
Italy, 5'
Simon Cartwright
United Kingdom, 11'
Hector Rull
Spain, 8'
Daniel Moshel
Austria, 5'
Job, Joris & Marieke
Netherlands, 4'
Frederike Migom
Belgium, 14'
Andrea Mura, Umberto Cao
Italy, 20'
Brando De Sica
Italy, 14'
Pedro Collantes
Spain, China, Netherlands, 22'
Julien Fiorentino, Stanislas Duhau
Mauritania, France, 19'
Jaakko Kaján
Finland, 15'
Ryan Gillis
U.S.A., 8'
Daniele Zanon
Italy, 10'
Jure Pavlović
Croatia, 13'
Thomas Eggel
Germany, 8'
Jungho Bang
South Korea, 5'
Tamara Varga, Goblin Mikkanen
Sweden, 5'
Chris, Ho-yin NG
Hong Kong, 20'
Job, Joris & Marieke
Netherlands, 5'
Hossein Jehani
Australia, Iraq, 20'
Lorena Costanzo, Virginia Rosati e i ragazzi del Videolab
Italy, 14'
Peter Wedel
Germany, 2'
Trygve Nielsen
Norway, 3'
Xacio Baño
Spain, 13'
Sara Koppel
Denmark, 1'
Studenti 3^O Liceo "Laura Bassi" (Bologna) diretti da Roberto Guglielmi
Italy, 20'
Roberto Carta
Italy, 15'
Josema Roig
U.S.A., 20'
Isaac King
Canada, 4'
Javier Kühn
Spain, 17'
Nicola Piovesan
Italy, 3'
Iván Ruiz Flores
Spain, 15'
Gabriele Incollu
Italy, 20'
Una Gunjak
Germany, Croatia, 15'
Khayyam Abdullayev, Elmaddin Aliyev
Azerbaijan, 8'
Lucy Barrick, Kieran Grant
United Kingdom, 11'
Minoru Karasube
Japan, 5'
Gabriel Böhmer
United Kingdom, 3'
Fabrizio Vacca
Italy, 7'
Sardar Arshad Khan
Poland, 12'
Laurent Scheid
France. Belgium, 20'
UFO
Gregory David King
New Zealand, 17'
Zaven Najjar
France, 9'
Gianluca Zonta
Italy, 10'
Guillaume Panariello
France, 3'
Luke Davies
United Kingdom, 7'
Max Reinhold
Austria, 3'
Kira Richards Hansen
Denmark, 20'
Konstantin Bronzit
Russia, 15'
Jule Körperich
Germany, 4'
Sunniva Eir Tangvik Kveum
Norway, 9'
Shoko Hara
Germany, 10'